Eesti Ratsaspordi Liit
   
           
 
Aloitussivusi »                                                      
 
Etusivu
Uutiset
Artikkelit
Kati Murutar
Pistetilanne
Tapahtumakalenteri
Yhteydenotto








 
 
» Suomen edustajat 28.6. – 1.7. Ypäjällä ratsastettaviin nuorten, juniorien ja poniratsukoiden Baltian ja Pohjoismaiden mestaruuskilpailuihin koulu- sekä esteratsastuksessa on nimetty. Lisäksi on valittu 35 osallistujaa kilpailun CSI-luokkiin.
19. juuni 2007


Kouluratsastus:
Koulujoukkueen johtaja on Aija Leinonen, nuorten valmentaja Jenny Eriksson, juniori- ja ponijoukkueen valmentaja Kerstin Nyberg.

Nuorten joukkue
Rebecka Eriksson / Himalaja Maarianhamina               
Hennamari Koistinen / Mr Don Hill, Kuopio
Anna Tuomioja / Esprit Noir, Hki
Carolina Westerlund / Adelante II, Kauniainen
Varalla:
1. Alexandra Malmström / Aspekt, Kauniainen
2. Ina Anttila / Bonne Chance, Hki
 
Juniorijoukkue:
Saara Heikinheimo / Dons Warco, Porvoo
Iina Holopainen / Åtoftens Volanti, Hyvinkää
Irina Nizouvtseva / Duke of Oldenburg, Espoo
Ville Vaurio / Weltano, Perttula
Varalla: Emilia Kaikkonen / Dorado, Kello
 
Isot ponit, joukkue:
Elin Björndahl / Park’s Tambour, Kokkola
Iina Tuomainen / Floora’s Farfadet, Siilinjärvi
Hillevi Huttunen / Eeli, Alavus
Martina Wikström / Kotimäen Caran Elf, Kauniainen
Varalla: Saara Toivonen / King Shadow, Hyvinkää
 
Pikkuponit, joukkue:
Sandra Hintzell / Blizzard Gay Royal, Vantaa
Tinja de la Chapelle / Gerrig Pattern, Sipoo
Eve Viljanen / Ty’s She, Perttula
 
Esteratsastus:
Estejoukkueen johtaja on Antti Linna, nuorten ja juniorijoukkueen valmentaja Timo Ajanto ja ponijoukkueen valmentaja Teppo Hakala.

Nuorten joukkue:
Matilda Kulkas / Jalinka V, Tre
Emmi-Maria Ojala / Harley Hill, Pori                           
Susanna Palin / Lenz, Pori 
Ville Peltokoski / Svaja, Oulu
Rosa Ruutsalo / Hopalong Cassidy, Kirkkonummi      
Carolina Westerlund / La Noire, Kauniainen
 
Juniorijoukkue:
Anna-Julia Kontio / Escape, Ylöjärvi
Jessica Timgren / Don Quido La Silla, espoo               
Petra Huru / Oracle, Pori   
Kiira Miinin / Talan J.W.B, Joensuu                             
Tomas Kiviranta / Kicki-Rose, Vantaa   
Varalla: Maria Isolauri / Chanel II, Nurmijärvi
 
Isot ponit, joukkue:
Emilia de la Chapelle / Park Benjamin, Sipoo
Melissa Hietanen / Lisette, Sipoo
Tuisku Kivikoski / St Perhaps, Tuusula
Tuuli Leivo / Adalmina's Secret, Tuusula
Meeri Sipiläinen / Marina IV, Lehtimäki
Varalla:
1. Jasmi Huunamaa / Midnight Moscan, Noormarkku
2. Daniela Tuuri / Munsboro Cecily, Tähtelä
 
Pikkuponit, joukkue
Annika Brandt / Chokotoff, Salo
Henriikka Heiskala / Constantinus, Ikaalinen
Henna Leivo / Amin Dusty Dream, Tuusula
Jenni Hauhia / Tuisku, Elimäki
Mikael Wahlman / Neran V, Lahti
Varalla: Jenny Tuuri / Moonlight, Tähtelä
 
Esteratsastus, CSI-luokat                     
Raimo Aaltonen / L'Umonia / Eafons Polyfino, Aura  
Eevi-Pirre Auvinen / Big Capitol / Sabine B, Savonlinna
Sanna Backlund / Elektra F / Without a Trade, Janakkala
Dominique Barthelaix / Zelda W, Lohja
Elina Blom / Lycke / Certina, Tre
Sandra Burmeister / Ufra van't Roth / Par Excellance, Espoo
Catharina Ehrnrooth / Chibaletta, Lammi
Marina Ehrnrooth / Rex, Espoo
Thomas Ehrnrooth / Cariette / Amaphis, Espoo
Tom Gordin, Tom / O'Dolo, Kirkkonummi
Aki Hannula, / Gretna Green  / Ambos, Loimaa          
Maria Heikkilä / Caricia, Ypäjä
Maria Isolauri / Chanel II / Corona II, Nurmijärvi
Annika Janhunen / Gidran / Internet, Varkaus
Mette Jensen / Dacapo, Espoo
Katja Kaajas / Rowanstown Clover / Orchidee, Espoo
Jenny Kainulainen / Vlas / Lena, Kirkkonummi           
Tomas Kiviranta / Line of Fire, Vantaa  
Anna-Julia Kontio / Rio Nuevo, Ylöjärvi                     
Ville Kulkas / Victory-M / Gigi Amor, Tre
Jani Laurikainen / Examen, Espoo
Mirella Lesonen / Utopie / Anntila, Oulu
Kiira Miinin / Sultana D, Joensuu
Minttu Närhi / Baumann's Lorenzo, Lohja                   
Antti Palin / Maurice, Ypäjä
Hanna Parikka / Lady Lucifer / Cynderella, Siuntio
Ville Peltokoski / Dino III, Oulu
Anne Penttinen / Rivolina, Kuopio
Marika Rättö / Galma / Cornetta, Espoo
Emmi Sundberg / Mildew-Monday, Kotka
Jenni Säynäjärvi / Radiazzia / Rubina, Karjaa
Terhi Toikka / Midsummer Amour                               
Joonas Vaahtera / Saunalahti Congressmann / Hokus Pokus,  Karjaa
Charlotte Westerlund / Rantadu / La Noire, Kauniainen
Pauliina Virta / Wienna Love B, Salo
Varalla: Antti Kuosmanen / Cathy, Hki ja Anni Hovinen / Calvin, Vantaa

Lisätietoja valinnoista, koulutus- ja valmennuspäällikkö Aki Ylänne 0500-517690
Lisätietoa kilpailusta
www.hevosopisto.fi

Ratsastajainliitto, Petra Skarra, 050-5148064


Read comments (1)


Name    E-mail   
Koodi    

 
 
 
Lisää ilmoitus
Palaute
Ostetaan
Työpaikat


UUTISET

Ratsastuksessa tapahtuu alkaen viikko 51  »

Esteratsastuksessa seitsemän MM-ehdokasta  »

Ratsastuksessa tapahtuu alkaen viikko 50  »

Ratsastuksessa tapahtuu alkaen viikko 49  »

Ratsastuksessa tapahtuu alkaen viikko 48  »


VANHAT UUTISET >

 

Hucki jõesaun

Salman Shoisi kella- ja kullapood

ESHKS

ratsutori

http://arnoya-ari.blogspot.com/

HorseTV

http://www.ultraheli.ee/

Noorhonuste Tšempionaat